Göcek, Sollare Yelken Akademisi
Göcek

YELKEN BÖLGESİ  Göcek

Göcek - Fethiye

Denizcilerin ve deniz tutkunlarının son zamanlarda buluşma noktası haline gelmiştir, doğal görünümüyle ününü haklı çıkartmaktadır. En son model yatlardan küçük balıkçı kayıklarına kadar tekneler tüm sezonlarda Göcek’i ziyaret ederler. Hava sıcaklığı, rüzgar ve deniz ile ideal bir buluşma noktası olan Göcek ayrıca uluslararası standartlardaki, Dalaman hava alanına 22 km mesafesi ile de önem kazanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda yapılmış olmasına rağmen hızlı bir şekilde gelişen Göcek marina özel bir merkez halini almıştır. İstanbul, Ankara ve diğer bölgelerden gelip, hayatın sıkıntılarından uzaklaşıp, Göcek’in mavi- yeşil cennetinde huzur bulun.

Bunların yanı sıra Göcek, her biri birbirinden güzel adalar ve koylara yakın olması nedeniyle özel bir merkezdir. Mavi yolculuğunuza başlamadan önce tüm ihtiyaçlarınızı kısa zamanda temin edebilirsiniz. Kısa zaman öncesine kadar küçük bir köy olan Göcek son zamanlarda yat marinası sayesinde oldukça gelişmiştir. Bugün kısıtlı imkanları olmasına rağmen belediye, gelen misafirlere büyük çabalar sarf ederek en iyi servisi sağlamaya çalışmaktadır.


Fethiye anayolunun üzerinde olması nedeniyle, Göcek`de kara taşımacılığı da yapılabilmekte, dünya standartlarındaki yerli ve yabancı yayınlar, gazeteler ve her türlü ihtiyacınız sağlanabilmektedir. Göcek limanına gece ve gündüz sınırlaması olmadan güvenli bir şekilde giriş yapılabilir. Tekneleri belediye marinasına bağlayabileceğiniz gibi inanılmaz bir güzelliği olan, muhteşem koylar içindeki Skopea Marina ya da Club Marinaya da bağlayabilirsiniz. Göcek’in doğası ve denizi sanki yeni yaratılmışçasına muhteşem parlaklığıyla, tertemiz ve bakirdir. Göcek kültür ve turizm müdürlüğü’nün körfezde ki atık madde toplama çalışmalarının yanı sıra bölgeyi koruma çalışmaları da vardır. Ayrıca belediye bölgenin doğal güzelliğinin bozulmasını engellemek amacıyla, yeni yapılara izin vermemektedir.

 

Marmaristen yola çıkarak Ekincik (Marinada ya da alargada kalbabilirisniz) ve Aşı koylarında durmanınzı değer ve Marmaris Göcek arasındaki günlük mesafısı  kısaltıyor.

Dalyan cayından kooperatif kayıklar ile bir tur yapıp Köceğiz gölüne kadar gidebilirsiniz, meşhur Kaunos’u gezebilirsiniz,  Caretta Carettaların mavi yengeçleri yerken zeyredebilirsiniz.

Aşı koy kuzeybatı rüzgarlarına karşı korunaklı bir koy, fakat güney rüzgar eserken tehlikeli bir demirleme yeri olabilir.

 

Göcek Fethiye Körfezinin kuzeyisindedir. Koyları ve adaları artık meşhur (Göbün, Sarsala, Tershane, Bedri Rahmi, Hamam, Boynuzbükü) aynı zamanında da kalabalık oldular.

 

Göcek ve Fetiye Körfezlerin dışında bir çok güzel yerler var. ‘Soğuk su koy’ bunlardan bir tanesidir. Tekne demiri atarken restorant sahibi kayıkla kıç halatınızı bağlamaya yardım ediyor.

Buraya gelirseniz sadece tembelik etmeyin! Sabah erken tepeye kadar yürüşe kalkın (45 dakika) ve meşhur Kayaköy’ü görün. Unutulmaz bir manzara !

 

Ölü Deniz’ buradan çok yakındır. Tekne ile girişte demir atıp koy içine yüzebilrisiniz. İnanılmaz renkler sizi bekliyor!

 

Gemiler Adası eskiden ıssız bir demirleme yeri, yaz aylarında günlük tekneler ve guletlerden dolayı artık bir luna parkı benziyor.

 

Bir haftadan daha uzun zamanınız varsa ve tecrübeli bir denizci oluyorsanız daha da güney doğuya doğru devam edebilirisiniz. Patara’daki kum banklardan uzak kalarak Kalkan, Kaş’ı uğrayıp Kekova ve Üç Ağız’a kadar gidebilirisiniz. Sığlıklar ve rüzgarlardan dolayı bu bölge kolay değil ama dünyada bu benzersiz koyları  görmeye değer.

 

 

 

Göcek - Fethiye
Göcek - Fethiye
Göbün Bay
Göbün Bay
Kaya_köy
Kaya_köy
close to Göcek
close to Göcek
coldwater_bay
coldwater_bay
dalyan
dalyan
Ekincik_mymarina
Ekincik_mymarina
kaya_köy_
kaya_köy_
kayakoy
kayakoy
view east
view east
{ Geri }

Sail&Sail Training

Yaşar Oto döşeme İzmir

Hit Şarkı Sözleri