Marmaris, Sollare Yelken Akademisi
Marmaris

YELKEN BÖLGESİ  Marmaris

                                          Turgut Reis D-Marin

MARMARIS Netsel Marina`dan mesafeler (denizmilli):

DATCA                        45 dm

BODRUM                     80 dm

TURGUT REIS              85 dm

GÖCEK                        50 dm

  

Marmaris

Bir zamanlar sakin bir balıkçı kasabası iken, Marmaris, sadece Türkiye` de değil, tüm Ege kıyılarında, en büyük dinlence  yeri olmayı başararak, kendini geliştirmiştir.

Tarihi kalıntıları ile modern, gelişmiş turizm, Marmaris’in ruhu ve kalbidir. Birçok otel, restoran, gece kulübü ile her bütçeye uygun tatil olanakları sunan Marmaris’ de nüfus yaz dönemlerinde 200.000’e kadar artar.

Gelişmiş olmasına rağmen, Körfezin batısında, yaklaşık 10 km uzanan, Marmaris aynı zamanda kasabayı çevreleyen, çam ağaçları sayesinde tüm yıl boyunca yeşil olmasıyla ünlüdür. Körfezin etrafında birçok sahil, antik şehirler ve sahil köyleri günübirlik turlar için idealdir. Yat limanı, Türkiye’nin en büyük ve en güzel limanı olması nedeniyle, turkuaz kıyılar boyunca en işlek charter limanıdır.

İklime bağlı olarak, sahiller, kasabanın tesisleri ve ulaşım kolaylıkları, ziyaretçileri çeken önemli pozitif unsurlardır. Dalaman havaalanından kısa ulaşım yolu, Rodos’ dan feribot seferleri, Datça ve Fethiye karayolu ile ulaşım oldukça kolaydır.

Limanı, Yalancı Boğaz’daki yat bakımı ve servislerindeki profesyonellik sayesinde dünya çapında birçok tekne için cazip hale gelmiştir. Kış aylarındaki ılıman iklimi, çam ağaçları ile çevrili etkileyici dağları ile Marmaris uzun yılladır, popüler bir tatil beldesidir.

 

Marmaris – cennetin dibinde

Dost canlısı insanlar, meşhur tarihi yerler, küçük limanlar, bakir koylar, deniz ve güneşin harika dansı..

 

Sollare Sailing Marmaris Netsel Marina merkez olarak seçtiği bir çok sebepler vardır.

Marmaris Göcek ile Bodrum arasında ve her iki yöne seyir yapabilirisniz. Netsel Marina, modern ve her güzel bir ortam yaratıyor. Alişveriş için her türlü alternatif sağlıyor.

Türkiye´nin kıyıların en güzel koylarından Marmarise çok yakın mesafalerde bulunuyor. Yaz aylarında  yelken yapmak için genellikle hoş bir rüzgar oluyor, dalga boyu azdır.

 

Rodos - Marmaris arası ulaşım her gün iki feribot seferiyle sağlanmakta ve yaklaşık bir saat sürmektedir. Ayrıca diğer havaalanlarından marinamıza transfer hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Rotalar:

Marmarise çok yakın koylar ve o yüzden ilk veya son geceleme için cok seçildiği Kumlubükü, Kadirga, Ciftlik Limanı ve Geberkse koyu. Kumlubükü´de demirde kalabilirsiniz, bir restorana ait olan şamadraya ya da bir iskelesine bağlanabilirsiniz. Kadirga koyunda ve Geberkse koyunda kıçtan kara olacaksınız (tecrübeli denizcı olmalıysınız).

 

Hisarönü Körfesine doğru bir seyir planlıyorsanız ve bir restoran hizmetleri arzu ederseniz Serce Limanı, Bozukkale, Söğüt, Bozburun, Dirsek Bükü, Kocabahçe, Selimiye veya Orhaniye de bağlanabilirsiniz, Demirlemek veya kıçtan karada kalmak için bir sürü şirin ve korunaklı koylar bulabilirsiniz. Bir haftadan daha uzun zamanınız varsa, turunuz Datça ve Knidos Limanına kadar uyatabilirsiniz. Bu bölgede ücretli iskeleler var (Mesudiye ve Knidos) ya da küçük Palamut Bükündeki limana bağlarsınız. Datça tararafında, liman dışında her boyda mükkemel koylar size davet ediyor –  olan üstü bir doğa, dost canlısı insanlar, bakir koylar, deniz ve güneşin harika dansı ve meşhur tarihi yerler ( mesela Knidos : ve  Bodrum ´a kadar 15 mil kaldı….)

 

Marmaris çıkışlı alternatif Rotalar:

Marmaris´ten güneydoğuya dogru Göcek tarafına giderseniz Ekincik ve  Aşı koyları yolunuza düşer. Meşhur Göcek Körfezinde (ö.Göbün, Sarsala, Tershane, Bedri Rahmi, Hamam, Boynuzbükü) seçenekler çok. Soğuk Su koyu görmeye kaçırmayın.  Göcek ve Fethiye  uğramak için bir Marinaya bağlanacaksınız.

 

Tecrübeli denizciler daha uzağa seyir yapmak isteyenler Patara`yı geçip (kum banklarına dikkat ederek) Kalkan, Kaş ve Kekova`ya kadar rota seçebilir. Buralardaki rüzgar ve kayalıklardan dolayı kolay bir navigason olmayabilir ama bulacağınız koylar olan üstüdir!

 

Marmaris, Bozburun, Datça yada Göcek limanlarından gümrük ve pasaportlı çıkış yapabilirsiniz ve Yunan komşularımızı ziyaret edebilirisiniz.

Rodos, Chalki, Simi, Tilos, Nisiros ve Kos  Adarlaı Marmaris`den bir haftalik turunuzda kolay ulaşabilirsiniz.

 

Bizden her zaman detaylı bilgi isteyebilirsiniz. Seve seve seyir planlamasına yardım ederiz.

Tarih

Marmaris’ deki ilk yerleşimin MÖ 3400 yılına, lideri Kar adıyla anılan, kavimin bölgeye ulaşmasıyla, olduğu düşünülmektedir. Bundan sonra Ege denizi ve Akdeniz etrafındaki Karla olarak adlandırılan bölge, bir çok uygarlığın ele geçirmek istediği bir bölge oldu.


Kanuni Sultan Süleyman 1522 yılında 200000  kişilik orduyla  St. John şövalyelerinin merkezi olan Rodos’u kuşatarak aldı, akabinde zayıf olan kaleyi kuvvetlendirerek şehrin savunmasını daha  güçlü hale getirdi. Napelon’un armadasıyla Aboukir Muharebesini gerçekleştirecek olan Lord Nelson ve donanması  Marmaris limanında konaklamıştı.

Marmaris böylece yıllarca  birçok farklı uygarlığın egemenliğinde  bulundu, Mısır Asur, Ion, Dor, Iran, Makedonya, Suriye, Roma, Bizans, Selçuk  ve Osmanlı mimari  ve tarihi kalıntıları yörede bulunmaktadır.

İklim

Yazları günlerin sıcaklığı 35 dereceye kadar ulaşabilir, kışları geceleri serin olabilir ama günleri genellikle  güzel ve hoştur, Akdeniz ikliminin tipik olarak görüldüğü bir bölgededir.

 

Marmaris1
Marmaris1
Marmaris
Marmaris
Marmaris
Marmaris
Marmaris
Marmaris
Marmaris bölgesi
Marmaris bölgesi
{ Geri }

Sail&Sail Training

Yaşar Oto döşeme İzmir

Hit Şarkı Sözleri